Jak pomóc osobom chorym na SM

blog

Nasza klinika realizuje nowatorski program badawczy zatwierdzony przez Komisję Bioetyczną.

Drodzy Czytelnicy,

w marcu bieżącego roku, uruchomiliśmy naszą klinikę. Miejsce, w którym pacjenci chorzy na stwardnienie rozsiane mogą poddać się nowoczesnej diagnostyce i terapii dającej bardzo obiecujące efekty.

Klinika funkcjonuje w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Realizuje nowatorski program badawczy zatwierdzony przez Komisję Bioetyczną. Polega on na ocenie korelacji pomiędzy niedrożnością w układzie żylnym, a postępującymi objawami przypisywanymi stwardnieniu rozsianemu. Nasi pacjenci poddani są najpierw diagnostyce, a następnie terapii polegającej na poprawie przepływów w całym układzie żylnym.

Oficjalnie współczesna medycyna traktuje stwardnienie rozsiane jako chorobę nieuleczalną o nieznanym pochodzeniu. Tymczasem po naszych zabiegach wielu pacjentów wraca do dawnej sprawności. Najlepsze efekty uzyskujemy u ludzi młodych, którzy chorują na SM od niedawna. Wielu z nich obserwuje znaczną poprawę swojego stanu zdrowia zaraz po przebudzeniu. Efekt jest często niesamowity i wprawia w osłupienie nie tylko pacjentów, ale również personel medyczny.

W klinice na co dzień pracują wysokiej klasy specjaliści z dziedziny neurologii i radiologii interwencyjnej. Od momentu jej powstania do dnia dzisiejszego terapii poddano kilkudziesięciu pacjentów. Co ważne każda z osób uczestniczących w naszym projekcie badawczym jest objęta 3-letnią obserwacją od momentu wykonania zabiegu. Ma ona na celu określenie skuteczności terapii oraz jak najszybsze wychwycenie ewentualnych nawrotów choroby.

Dotychczas 72% pacjentów operowaliśmy na zasadach komercyjnych. Pozostałe 28% korzysta z terapii bezpłatnie lub z częściowym dofinansowaniem z mojej strony. Jako założyciel kliniki staram się by za zabieg płaciły tylko te osoby, które na to stać.

Jestem dumny z tego przedsięwzięcia, ale zdaję sobie sprawę, że informacja o nowych możliwościach leczenia stwardnienia rozsianego jeszcze nie dotarła do wielu potencjalnych pacjentów.

Stąd mam do Was gorącą prośbę o podzielenie się tą informacją z jak największą liczbą znajomych. Być może znajdą się wśród nich ludzie, którym będziemy mogli pomóc.