Założeniem projektu badawczego jest dokonania analizy obecnej sytuacji w zakresie diagnostyki, terapii oraz profilaktyki chorób odkleszczowych – boreliozy i jej koinfekcji.
Na podstawie dokonanego przeglądu obecnej sytuacji określenie postępowań badawczych w zakresie diagnostyki, terapii oraz profilaktyki i ich ocena w ramach projektu badawczego.
Analiza statystyki występowania boreliozy w ramach projektu badawczego na podstawie danych z PZH oraz danych poza PZH jest podstawowym celem ,aby określić realny poziom występowania boreliozy w populacji polskiej.
Na podstawie analizy statystycznej przypadków boreliozy będzie możliwe doprecyzowanie określonej procedury badawczej w postępowaniu diagnostycznym, terapeutycznym oraz profilaktycznym.
Analiza wielu rodzajów stosowanej diagnostyki w kierunku boreliozy w ramach systemu IDSA, ILADS oraz ALTE jest jednym 3-ch z kluczowych założeń projektu badawczego, ponieważ istnieją zasadnicze różnice w rozpoznawaniu boreliozy między w/w systemami.
Na podstawie otrzymanej analizy wyników diagnostycznych oraz ich interpretacji w ramach projektu badawczego jest planowane dokonanie rekomendacji zmian w postępowaniu diagnostycznym w kierunku wykrywania boreliozy.
Analiza wielu rodzajów postępowań terapeutycznych w kierunku boreliozy w ramach systemu IDSA, ILADS oraz ALTE jest jednym z 3-ch kluczowych założeń projektu badawczego, ponieważ istnieją zasadnicze różnice w sposobie leczenia boreliozy między w/w systemami.
Na podstawie otrzymanej analizy wyników efektów terapeutycznych oraz ich interpretacji w ramach projektu badawczego jest planowane dokonanie rekomendacji zmian w postępowaniu terapeutycznym w kierunku leczenia boreliozy.
Analiza wielu rodzajów działań profilaktycznych w kierunku ochrony przed boreliozą w ramach systemu IDSA, ILADS oraz ALTE jest jednym z 3-ch kluczowych założeń projektu badawczego, ponieważ istnieją zasadnicze różnice w sposobie podejścia do profilaktyki boreliozy między w/w systemami.
Na podstawie otrzymanej analizy wyników efektów profilaktycznych oraz ich interpretacji w ramach projektu badawczego jest planowane dokonanie rekomendacji zmian w postępowaniu profilaktycznym w kierunku ochrony przed boreliozą.
Założenia projektu badawczego na podstawie otrzymanych wyników z zakresu : statystyki, diagnostyki, terapii oraz profilaktyki zakładają opracowanie rekomendacji w/w obszarach z zakresie chorób odkleszczowych – boreliozy i jej koinfekcji.
Opracowanie rekomendacji w/w zakresach w ramach projektu badawczego będzie podstawą do przygotowania założeń do projektu systemu koordynowanej opieki medycznej w zakresie chorób odkleszczowych – boreliozy i jej koinfekcji.
Odkrycie rewolucjonizujące naukę, uczynione przez jedno pokolenie, może stać się dogmatem dla następnego. To, co wymaga odwagi rewolucyjnej, aby powstało, może wymagać nie mniejszej odwagi, by zostało obalone jako dogmat
Ludwik Hirszfeld